Az intézmények nem úgy működnek, mint a lakossági befektetők. A különbség nem csak annyi, hogy az intézményeknél több pénz forog kockán.
A lakossági befektetők a saját pénzükkel kockáztatnak, az intézmények viszont nem, és ez a különbség a gyakorlatban nagyon is számít.
tarts velünk .
Galaxy–Sharplink: az első intézményi DeFi-alap
Ahhoz, hogy egy intézményi szereplő belépjen a kriptopiacra, először is arra van szükség, hogy a kriptopiac pontosan ugyanúgy működjön, mint a hagyományos pénzpiac.
Ők is szeretik az árfolyam-növekedést. Ők is szeretik a hozamot. És ők is szeretik a kiszámíthatóságot.
Amit nem szeretnek, az az, hogy a kriptó és a DeFi szabályai köszönőviszonyban sincsenek a hagyományos pénzügyi rendszerekben ismert jogszabályi kötelezettségekkel, és a kulcsszó itt a kötelezettség.
Az intézményeknek elsősorban a törvényeknek, az előírásoknak kell engedelmeskedniük, és csak másodsorban a profit-várakozásoknak. Tehát először a DeFinek át kell alakulnia TradFi-vá. És vannak cégek, amelyek szíves örömest megteszik ezt.
A Galaxy és a Sharplink a Galaxy Sharplink Onchain Yield Fund névre keresztelt, önmagát az “első ilyen intézményi privát DeFi-alapnak” nevező struktúrát készíti elő a következő hetekre, 125 millió dolláros induló tőkével.
A Sharplink 100 millió dollárt ad a saját staked ETH-kincstárából, a Galaxy 25 millió dollárt tesz be és egyben az alap kezelőjeként működik, tehát a protokoll-kiválasztás, a pozícióméretezés és a folyamatos monitoring teljes egészében a Galaxyhoz kerül.
A Sharplink jelenleg összesen 872 984 ETH-t tart, körülbelül 1,7 milliárd dollár értékben, és az ideai első negyedévben 685,6 millió dolláros nettó veszteséget könyvelt el, nagyrészt ETH-értékelési változások miatt.
Az alap célja pontosan az, hogy a meglévő ETH-kitettséget anélkül tegyék hozam-termelővé egy DeFi likviditási protokollokon keresztül, hogy Sharplink egyetlen tokent is eladna, és ez teljesen TradFi-s logika: megtartani az alappozíciót, közben kockázatkezelt módon keresni rajta.
Boundary Labs USBD: a stablecoin már nem “kriptós dollár”, hanem ellenőrizhető pénzügyi infrastruktúra
Ugyanez a logika látszik a stablecoin-fronton is. A Boundary Labs 2 millió dolláros pre-seed finanszírozást zárt le a Galaxy Ventures vezetésével, de a körben részt vett a BlackWood és a FirstBlock Capital is. A cég USBD néven tervez intézményi stablecoint kora nyári indulással az Ethereumon.
Az USBD pontos megkülönböztetése a meglévő stablecoinoktól már az alapoknál látszik. A protokoll folyamatos on-chain tartalék-igazolásra, auditálhatóságra és intézményi KYC/KYB belépésre épül, kifejezetten vagyonkezelőket, fedezeti alapokat és family office-okat célozva.
Ilyen technikai háttérrel egyértelműen nem a lakossági fizetési piacot célozzák, mert az tulajdonképpen az “ágyúval verébre” klasszikus esete lenne, hanem a professzionális treasury- és fedezeti célú stablecoin-használatot.
A 300 milliárd dolláros stablecoin-piacon a Boundary pozicionálása egyértelmű, ahol a meglévő termékek nem elég átláthatók és nem elég megfelelés-barátak az intézmények számára, az USBD ezt a rést tölti be.
Corpay–BVNK: S&P 500-as vállalat, 800 000 üzleti ügyfél, 24/7-es stablecoin-elszámolás
A Corpay–BVNK együttműködés még látványosabban mutatja ezt az irányt. A Corpay egy S&P 500-as vállalati fizetési platform, amely több, mint 800.000 üzleti ügyfelet kiszolgálva havonta 12 milliárd dolláros vállalati fizetési forgalmat és 26 milliárd dolláros deviza-forgalmat kezel több, mint 145 valutában.
Ez szintén nem a “Revoluttal fizetek a kávéért” szint.
A BVNK-integrációval az egész hálózat képessé válik a stablecoinok használatára. Az ügyfelek stablecoinokat tarthatnak, küldhetnek, fogadhatnak és válthatnak át, a stablecoin-egyenleg közvetlenül a fiat-egyenleg mellett jelenik meg ugyanabban a felületben.
A Corpay ezenfelül saját treasury-működésébe is integrálja a stablecoinokat, ami csökkentheti a pre-funded accountokra való támaszkodást, és 24/7-es globális elszámolást tesz lehetővé.
A bónusz az, hogy mindezt a hagyományos banki nyitvatartási korlátok nélkül. A BVNK-integráció mellé a Corpay a JPMorgan Kinexys privát blokkláncán keresztül is bevezette a blokklánc-alapú elszámolást.
A TradFi-öltöny: az intézményi kriptó nem az ideológiáról szól
Pontosan ez a lényeg. Ebben a csatában nem a kriptó logikája győz, hanem a hagyományos pénzügy működési elvárásai formálják át a decentralizált világot.
Az intézményi pénz nem ideológiai alapon érkezik, hanem akkor, ha a rendszer elég auditálható, szabályozható és operatívan ismerős, tehát nem nagyon kell új dolgokkal bajlódni.
Egy intézmény is nagyon szeretne DeFi hozamot elérni, de nem szeretne tárcákkal, dexekkel, poolokkal bajlódni. Nem is tehetné meg, mert nincs hozzá joga. Ő azt akarja, hogy az alapkezelő, ahol eddig is intézte a pénzügyeit, ezután is intézze, és neki legfeljebb egy új sor tűnjön fel a kimutatásokban.
A piaci következő szakaszra nézve ez azért fontos, mert a növekedés minősége változik meg.
Az intézményi kriptó pénzt hoz a piacra, de a lényeg nem az, hogy több pénz jön, hanem, hogy a rendszer egyre inkább ugyanúgy működik, mint a hagyományos pénzügy.
Vagyis a decentralizált pénzügy akkor nyerheti meg igazán a nagy tőkét, ha előbb felvesz egy öltönyt.
Lehet érdekel: Német kriptoadó: veszélyben az egyéves adómentesség 2027-től
Tájékoztatás: A coincolors.co oldalon található információk és elemzések a szerzők magánvéleményét tükrözik. A jelen oldalon megjelenő írások, cikkek nem valósítanak meg a 2007. évi CXXXVIII. törvény (Bszt.) 4. § (2). bek 8. pontja szerinti befektetési elemzést és a 9. pont szerinti befektetési tanácsadást.
Bármely befektetési döntés meghozatala során az adott befektetés megfelelőségét csak az adott befektető személyére szabott vizsgálattal lehet megállapítani, melyre a jelen oldal nem vállalkozik és nem is alkalmas. Az egyes befektetési döntések előtt éppen ezért tájékozódjon részletesen és több forrásból, szükség esetén konzultáljon befektetési tanácsadóval!
A cikkekben megjelenő esetleges hibákért téves információkból eredendő anyagi károkért a coincolors.co felelősséget nem vállal.
kripto.NEWS 🔥 Több a zászló. Egy a tábor. (kriptohírek 15 nyelven)



KOMMENT BOX